avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara. Am terminat o postliceala de asistent ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara. Am terminat o postliceala de asistent medical generalist...pana ...

Buna seara. Am terminat o postliceala de asistent medical generalist...pana la temrinarea scolii am nascut, beneficiez de indemnizatie de crestere a copilului...se ia in calcul pt vechime?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:53, 24 Octombrie 2021
Posliceala a fost urmata la cursuri de zi?
Da
In acest caz, puteti beneficia de indemnizatia pentru CCC.
Ultima modificare: Duminică, 24 Octombrie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
Se pune la vechime cei doi ani?

Cornel Vasile a scris:

In acest caz, puteti beneficia de indemnizatia pentru CCC.

Perioada concediului pentru creşterea copilului constituie vechime în muncă şi în serviciu, precum şi în specialitate şi se are în vedere la stabilirea drepturilor ce se acordă în raport cu acestea.
Ultima modificare: Duminică, 24 Octombrie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Beneficiez de indemnizatie pentru ccc daca urmez cursurile unei scoli postliceala? adynaady adynaady Buna ziua!!! Am si eu o intrebare: in toamna acestui an as dorii sa ma inscriu la o postliceala cursuri zi, intrebarea mea este daca sa intampla sa raman ... (vezi toată discuția)
Plata cas - sotie ContSters72331 ContSters72331 Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu un raspuns la cele de mai jos : - momentan sotia (are 25 ani si 7 luni , deci inca nu a implinit 26 ani , facultate ... (vezi toată discuția)
Vechime cm ContSters392074 ContSters392074 buna ziua,am si eu o intrebare,cei 2 ani din CCC se pun la vechime CM chiar daca sunt in CCC ca am urmat o scola postliceala sanitara la zi?va multumesc (vezi toată discuția)