Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara. Am terminat o postliceala de asistent ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara. Am terminat o postliceala de asistent medical generalist...pana ...

Buna seara. Am terminat o postliceala de asistent medical generalist...pana la temrinarea scolii am nascut, beneficiez de indemnizatie de crestere a copilului...se ia in calcul pt vechime?
Posliceala a fost urmata la cursuri de zi?
Da
In acest caz, puteti beneficia de indemnizatia pentru CCC.
Cornel Vasile, Consilier juridic
Se pune la vechime cei doi ani?

Cornel Vasile a scris:

In acest caz, puteti beneficia de indemnizatia pentru CCC.

Perioada concediului pentru creşterea copilului constituie vechime în muncă şi în serviciu, precum şi în specialitate şi se are în vedere la stabilirea drepturilor ce se acordă în raport cu acestea.
Cornel Vasile, Consilier juridic