Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Buna ziua,spuneti mi va rog donatiile primite de la ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Buna ziua,spuneti mi va rog donatiile primite de la diverse persoane ...

Buna ziua,spuneti mi va rog donatiile primite de la diverse persoane membre ale unei comunitati de intrajutorare reciproca cum se impoziteaza?cum ar trebui sa procedez fata de ANAF ,sa ma incadrez legal cu aceasta activitate?multumesc
specific ca sunt donatii financiare
donatiile si sponsorizarile primite de cineva NU se impoziteaza