Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Livrare produse care sunt pe stoc.
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Livrare produse care sunt pe stoc.

As dori parerea unui contabil. Detin un magazin online si un client a platit integral o comanda prin transfer bancar. O parte din produse sunt pe stoc, iar celelalte vor fi disponibile intr-o luna si jumatate. Daca vreau sa livrez deja produsele care sunt pe stoc e in regula daca fac o factura fiscala doar pentru acele produse si factura de avans pentru cele pe care le voi livra mai tarziu?
george-neagu, moderator
Buna ziua,
Da ,este corecta facturarea
Va multumesc pentru raspuns!