avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 223 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Am onoarea să vă salut ! Conform legii salarizării ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Am onoarea să vă salut ! Conform legii salarizării bugetare ...

Am onoarea să vă salut ! Conform legii salarizării bugetare L153/2017, în anul 2022 noi bugetari ar trebui să fim pe maximul de salarizare. În decembrie 2019 guvernul Catu a emis o ordonanta de urgenta prin care salariile bugetarilor au fost inghetate. Aveti idee daca acea oug este valabila si pt anul 2022 ?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:51, 30 Octombrie 2021
Se pare ca da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Lege-cadru privind salarizarea personalului plătit din fonduri publice 2017 Cornel  Vasile Cornel Vasile Legea salarizării bugetare, adoptată de Senat Detalii : http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_45315/avocatnet.html Forma adoptata de Senat ... (vezi toată discuția)
Salariile de baza ale funcționarilor din primarii sunt aprobate ... Racoviță Ramona Racoviță Ramona Salariile de baza ale funcționarilor din primarii sunt aprobate de Consiliul local, modalitate de calcul coeficient salarizare înmulțiți cu minim pe ... (vezi toată discuția)
In ce cuantum se acorda indemnizatia pentru titlul stiintific ... ana_reea ana_reea In ce cuantum se acorda indemnizatia pentru titlul stiintific de doctor dobandit in anul 2023? (950 lei sau 50 % din salariul minim aferent lunii decembrie ... (vezi toată discuția)