avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 206 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua , am vandut si eu o masina auto acuma 1 Luna ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua , am vandut si eu o masina auto acuma 1 Luna si 20 ...

Buna ziua , am vandut si eu o masina auto acuma 1 Luna si 20 zile cu toate actele si fiscal . noul proprietar nu a inregistrat masina la fiscal si dprciv . In termen de 30 zile cum scrie in contractul de vanzare .mie CA si vanzator. Misapus sechestru de la banca pe auto , CE se poate face in acest caz pentru a fi scos sechestrul pe masina
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 15:26, 3 Noiembrie 2021
Luati legatura cu executorul in cauza si ii prezentati contractul de v-c.
La fel si cu DRPCIV.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sechestru pe autovehicul iulianpetrisor iulianpetrisor Buna ziua, numele meu este Iulian Petrisor, 23 de ani - Bucuresti. Pe data de 26.05.2020 am cumparat un autovehicul marca VW Polo. Contractul de vanzare ... (vezi toată discuția)
Masina sub sechestru 0v11 0v11 Buna ziua! Am cumparat o masina pe care nu o pot inmatricula deoarece este sub sechestru in dosarul nr. 28535/281/2013 inregistrat la Judecatoria ... (vezi toată discuția)
Executare Miha99 Miha99 Buna seara va rog sa ma lamuriti cu o chestie am o executare silta pe auto emisa la data se 30.03.2020 eu am contract de vanzare cumparare pe acest auto din ... (vezi toată discuția)