Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua am și eu o întrebare,de curând am ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua am și eu o întrebare,de curând am câștigat un ...

Bună ziua am și eu o întrebare,de curând am câștigat un proces cu primăria m-ai exact uzucapiune și trebuie să primesc cheltuieli de judecată .Cum procedez
Buna seara,

Trimiteti o notificare Primariei in care ii puneti in vedere ca, in x zile, sa va achite in contul dvs (indicati datele - nume titular, banca IBAN) cheltuielile de judecata efectuate in Dosarul nr..., admise prin hotararea judecatoreasca nr...
Atasati si o copie legalizata a hotararii judecatoresti (din care sa reiasa ca e definitiva).
Daca nu va achita intr un termen rezonabil va adresați unui executor judecătoresc.
Mulțumesc pentru răspuns