Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... buna ziua, va rog sa -mi raspundeti la urmatoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

buna ziua, va rog sa -mi raspundeti la urmatoarea intrebare: ...

buna ziua,
va rog sa -mi raspundeti la urmatoarea intrebare: daca un salariat din domeniul constructii unde salariul minim este 3000 lei/luna realizeaza venit brut in luna mai mic de 3000 lei mai beneficiaza de facilitatile oug.114, respectiv scutit de cass, impozit si cas redus la 21.25%???? venitul brut este mai mic fie din cauza concediului medical fie din cauza timpului de munca mai mic, poate fi angajat in cursul lunii.....etc.
In cazul persoanelor care se află în incapacitate temporară de muncă facilitățile fiscale se acordă dacă sunt îndeplinite cumultativ condițiile prevăzute la art. 60 pct. 5 din Codul fiscal.