Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Detin un spatiu comercial la parterul unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Detin un spatiu comercial la parterul unui bloc.Asociatia ...

Buna ziua.
Detin un spatiu comercial la parterul unui bloc.Asociatia a hotarat ca toate cheltuielile administrative sa se imparta la nr. total de apartamente+spatii comerciale,indiferent de ce suprafata are apartamentul sau spatiul comercial.Este corect /legal ?
Va multumesc.
Exista dispozitii exprese care prevad concret-fara exceptii sau derogari modalitatea d e repartizare cheltuieli de intretinere lunara
Asociatia de proprietari nu detine autoritatea si competenta sa dispuna reguli/nore contrare dispozitiilor in vigoare
Legea nr 196/2018 prevede concret modalitatea de repartizare cheltuieli lunare de intretinere
Multumesc pentru raspuns.