Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... model adresa obiective expertiza topografica catre ...
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

model adresa obiective expertiza topografica catre instanta

Buna dimineata. Mi s-a cerut sa depun la instanta obiectivele expertizei topografice in cadrul unui proces. Ma puteti ajuta, va rog, cu un model de adresa catre instanta pentru transmiterea acestor obiective? Va multumesc!
Nu există modele doar dvs stiti ce obiect are dosarul ,ce.expertiza se va realiza si ce obiective considerati necesare.Practic la obiective precizați ce anume trebuie să urmărească expertul în realizarea lucrării.,ce anume tb să precizeze,valoarea unui imobil,suprafața unui teren etc.
In documentul de deschidere a actiunii in instanta ati motivat actiunea. Din motivul invocat puteti deduce si obiective propuse pentru expert. Obiectivele propuse de partile in proces trebuie aprobate de catre instanta de judecata pentru ca expertul sa le aiba in vedere.