Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj bunuri imobile
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj bunuri imobile

Bună seara,
Sunt divorțată. In timpul căsătoriei eu și fostul soț am construit o casă. Acum la partaj, fostul soț, care a rămas în casa respectivă, nu are bani să mă despăgubească și nici nu dorește să vândă casa și să-mi dea partea ce îmi revine din vânzare.Este de acord doar ca fica lui( din prima căsatorie ) să-mi dea banii ce îmi revin iar eu să-i vând acesteia partea mea (45%) din casă. Vă rog să-mi spuneți dacă este posibilă o asemenea tranzacție la notar . Mai este necesar partajul ? Vă mulțumesc anticipat.
liliana_c, utilizator
Vă mulțumesc pentru răspunsul dumneavoastră.