Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale La vanzarea a mai putin de doua masini pe an de catre ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

La vanzarea a mai putin de doua masini pe an de catre o persoana fizica nu se plateste impozit pe venit?

Care este articolul din Codul Fiscal care spune ca la vanzarea a mai putin de doua masini pe an de catre o persoana fizica nu se plateste impozit pe venit? Am cumparat o masina in 2005 pe persoana fizica si acum am vandut-o unei alte persoane fizice. De de ANAF imi trimite ca am de plata impozit pe venit din moment ce eu nu mai am nicio alta vanzare auto?
george-neagu, moderator