Forum Discuţii juridice Executare silită credit neachitat, instituire poprire
Discuție deschisă în Executare silită

credit neachitat, instituire poprire

Buna seara,

Pentru un credit neachitat, daca a fost intituita poprirea, se poate negocia suma care este trecuta deja pe poprire?
Am luat un credit de 14000 lei acum ceva timp, si ma obliga sa achit doar creditul 37000 + si separat inca vreo 5000 lei cheltuielile de judecata si onorariu, dar nu mi se pare normal ca sa achit de 2 ori suma, avand in vedere ca eu am platit o buna perioada de timp creditul, pana sa intru in imposibilitatea de a mai achita.
Va multumesc!
Buna seara,

Verificati data la care s-a instituit poprirea, puteti formula contestatie la executare in termen de 15 zile (in cadrul careia, in functie de caz, puteti formula mai multe aparari). De regula, suma creste pentru ca se calculeaza majorari de intarziere la plata.