Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii CALCUL SALARIU LEGEA 329/2009
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

CALCUL SALARIU LEGEA 329/2009

Am o nelamurire sotia mea a a vut concediu de odihna 12 zile in luna decembrie si la calculul salariului in fluturas apar decat 8 zile(cele 4 lipsa fiind considerate taiate dupa legea 329).Nu era normal ca scaderea de 15,5% sa se facă din total ? Mentionez ca in luna noiembrie a avut venitul mai mare beneficiind de o primă de stabilitate din domeniul sanitar avand in consecintă indemnizatia de concediu de odihna zilnica mai mare.
Din fluturas reiese urmatorul calcul 67 ore lucrate (9 zile lucrate *7 ore program medic=63)?? ,24 ore legea 329 si 8zile *7 ore program medic=56 ore CO,totalul fiind de 147 ore dar au fost 12 zile de CO
Care este modalitatea de calcul corectă?
12 zile de concediu medical sunt calendaristice.Dar cele 4 lipsa poate sunt de wekend si nu intra la plata.