Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Buna ziua.Am avut un dosar penal la SIIJ in calitate ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Buna ziua.Am avut un dosar penal la SIIJ in calitate de persoana ...

Buna ziua.Am avut un dosar penal la SIIJ in calitate de persoana vatamata impotriva organelor de UP si afost clasat.Am depus plangere atat impotriva ordonantelor procurorului si a procurorului sef-adjunct. la ICCJ .Dosarul a fost trimis spre solutionare Curii de Apel ,avand ca obiect plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP).Dosarul fiind instrumentat de siij plangerea se judeca de Curte sau de ICCJ?Multumesc!
Dupa calitatea persoanei. Nu se poate raspunde fara se vedem dosarul, insa mai mult ca sigur ca, daca dosarul a fost trimis la curtea de apel, acea instanta este competenta sa judece.