avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 179 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Relatii personale intre procuror si avocat.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Relatii personale intre procuror si avocat.

Am aflat ca intr-un proces, au existat relatii personale mai complicate intre avocat si procuror. Este acest tip de situatie prevazut de lege? Imi imaginez ca cel putin etic este o problema insa as vrea sa vad care sunt reglementarile legale din acest punct de vedere.

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: johnnhoj888 , utilizator 23:38, 9 Decembrie 2021
Corect, prost formulata si niste obeservatii foarte pertinente din partea dvs.
Am inteles care este situatia.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Fals in declaratii socrate111 socrate111 Buna seara .Imi puteti spune daca reclamantii care prin actiunea inaintata Instantei declara o serie de neadevaruri pot fi atrasi in raspundere penala in ... (vezi toată discuția)
Dosar penal - urmari Nina1 Nina1 Am formulat plangere penala pentru infractiuni de fals. S-au realizat cerecetari si faptuitorii au fost pusi sub invinuire sub aspectul savarsirii ... (vezi toată discuția)
Exceptii de procedura aleodor27 aleodor27 Intr-un proces sunt doi parati si un reclamant. Cum trebuie sa raspunda paratul1 la exceptia invocata de paratul2, in conditiile in care paratul 1 nu este de ... (vezi toată discuția)