Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Am si eu o intrebare, Pe data de 27 sept am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Am si eu o intrebare, Pe data de 27 sept am optar ...

Buna ziua,
Am si eu o intrebare,
Pe data de 27 sept am optar pe stimulet de insertie dupa aproape 2 ani de cic
Mam intors la munca cu 60 zile sa faca copilul 2 ani .
Si ieri 8.12.2021 am luat doar 537 stimulent
Mentionez xa pe oct si nov nu am luat stimulent doar allocati
Ramona97, utilizator
Tatal copilului a stat o luna în CCC? Îndeplinește condițiile?
Nu a refuzat

Cornel Vasile a scris:

Tatal copilului a stat o luna în CCC? Îndeplinește condițiile?

In acest caz, o luna nu veti primi stimulent , iar pe cealalta se poate sa fi primit cu proportional zilele cuprinse intre data cererii si sfarsitul de luna.