avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1786 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua, Am si eu o intrebare, Pe data de 27 sept am ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua, Am si eu o intrebare, Pe data de 27 sept am optar ...

Buna ziua,
Am si eu o intrebare,
Pe data de 27 sept am optar pe stimulet de insertie dupa aproape 2 ani de cic
Mam intors la munca cu 60 zile sa faca copilul 2 ani .
Si ieri 8.12.2021 am luat doar 537 stimulent
Mentionez xa pe oct si nov nu am luat stimulent doar allocati
Ultima modificare: Joi, 9 Decembrie 2021
Ramona97, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:05, 9 Decembrie 2021
Tatal copilului a stat o luna în CCC? Îndeplinește condițiile?
Nu a refuzat

Cornel Vasile a scris:

Tatal copilului a stat o luna în CCC? Îndeplinește condițiile?

In acest caz, o luna nu veti primi stimulent , iar pe cealalta se poate sa fi primit cu proportional zilele cuprinse intre data cererii si sfarsitul de luna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Stimulent insertie maria_rates maria_rates Buna! Daca beneficiarul indemnizatiei s-a intors la munca inainte de a implini copilul 1 an (23.06.2013 ) si nu a depus actele pt stimulent de insertie - ar ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna dupa cic, apoi reintrare in cic ContSters261311 ContSters261311 BUna ziua, As vrea sa va intreb daca din punct de vedere legal este posibila urmatoarea desfasurare: O viitoare mama are 20 de zile de concediu de odihna pe ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie si stimulent Mad21 Mad21 Buna ziua. Am 3 intrebari pe care va rog sa mi le lamuriti. Din anul 2013, m am aflat in concediu de crestere copil pana in prezent, deoarece am trecut ... (vezi toată discuția)