Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Ce curs valutar se foloseste pentru cazul unui angajat?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Ce curs valutar se foloseste pentru cazul unui angajat?

Ce curs valutar se foloseste pentru cazul unui angajat la care avem niste contributii aduse in EUR din alta tara? Folosim curs BNR ultima zi din luna ca la pensii facultative?

Multumesc!
george-neagu, moderator
Cred ca se foloseste cursul valutar BNR mediu. Il gasiti aici: [ link extern ]