avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 716 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Ce curs valutar se foloseste pentru cazul unui angajat?
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Ce curs valutar se foloseste pentru cazul unui angajat?

Ce curs valutar se foloseste pentru cazul unui angajat la care avem niste contributii aduse in EUR din alta tara? Folosim curs BNR ultima zi din luna ca la pensii facultative?

Multumesc!
Ultima modificare: Joi, 9 Decembrie 2021
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: ValeriuC1 , utilizator 16:12, 14 Decembrie 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Cred ca se foloseste cursul valutar BNR mediu. Il gasiti aici: [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Curs de schimb - declaratia 224 dianar dianar Poate cineva sa-mi spuna ce curs de schimb valutar se foloseste in declaratia 224 - Decl. privind veniturile sub forma de salarii din strainatate obtinute de ... (vezi toată discuția)
Curs valutar factura valuta sethgabriela sethgabriela buna ziua as dori sa stiu ce curs valutar folosesc in urmatoarea situatie: factura de la agentie turism romaneasca, cu data de 28.10.2013, 100 eur. curs ... (vezi toată discuția)
Diferenta de curs valutar ioanaep ioanaep Buna ziua, Am urmatoarea intrebare: in cazul in care facem un schimb valutar din contul de lei in contul de valuta la un curs prestabilit de banca, se mai ... (vezi toată discuția)