Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somaj

Buna ziua,
Timp de 5 ani am lucrat ptr o societate unde am inchis contractul de munca in data de 5.12.2021. Tot in data de 5.12.2021, m-am reangajat la o alta societate si m-au anuntat ca pe data de 13.12.2021 mi se desfiinteaza postul si mi se inchide contractul de munca. In astfel de caz pot beneficia de somaj, avand in vedere ca nu am intreruperi?
Multumesc!
Puteti beneficia de somaj, in acest caz