Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua Drepturile salariale stabilite prin hotarari ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua Drepturile salariale stabilite prin hotarari judecatoresti ...

Buna ziua
Drepturile salariale stabilite prin hotarari judecatoresti pt personal din institutiile publice, se actualizeaza cu indicele preurilor de consum indicat de INS. Daca salariatul prin cererea de chemare in judecata solicita si dobanda legala, cum se calculeaza ? si actualizare si dobanda? Multumesc !
De calculat le calculeaza expertul contabil, cf hotararii definitiva a judecatorului.
Dc s-au admis ambele, ambele se datoreaza, alaturi de principal.