avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 897 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Sunt părinte MONOPARENTAL la 2 copii minori și ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Sunt părinte MONOPARENTAL la 2 copii minori și angajatorul ...

Sunt părinte MONOPARENTAL la 2 copii minori și angajatorul nu-mi da voie cu telefonul în incintă....ce pot face daca am 2 minori? Nuuuu avem pe nimeniiii
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:18, 31 Decembrie 2021
Ce varsta au copiii?
Nu aveti niciun vecin la care sa apeleze in caz de nevoie?

Ce înseamnă " nu va da voie"? Aveti asa ceva mentionat în Regulamentul intern?
nu am vazut nici un regulament dar, alte perssoane au voie....
Solicitati sa vedeti documentele in care se mentioneaza refuzul.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exista vreo prevedere legala care interzice prezenta copiiilor la locul de munca al parintilor, pe tot timpul programului? vali733 vali733 Va rog mult sa ma ajutati cu un sfat. Am o colega de serviciu, mama a doi copii minori de 7 respectiv 3 ani. care, de mai bine de un an, de cel putin 2 ori pe ... (vezi toată discuția)
Semnatura minor cico2cico cico2cico Buna ziua. Am si eu 2 intrebari : Diriginta solicita copilului meu sa semneze diferite procese verbale, declaratii sau instiintari. Desi am cerut acesteia si ... (vezi toată discuția)
Parasirea domiciliului conjugal impreuna cu minorii, fara consimtamantul tatalui Augusta2010 Augusta2010 Cum poate proceda un tata daca sotia si mama copiilor lui pleaca de acasa luand si cei doi copii minori, fara stirea si consimtamantul lui? Catre ce institutie ... (vezi toată discuția)