Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, sentinta civila emisa de către o ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, sentinta civila emisa de către o judecatorie nu ...

Bună ziua, sentinta civila emisa de către o judecatorie nu trebuie sa fie semnata și de către președintele completului de judecata? Doar de grefier?
In practica hotararile care se comunica partilor nu vin semnate decat de grefier sau cu mentiunea conform cu originalul.
Exemplarul aflat la dosarul instantei este semnat de presedintele completului.

Pt a indeplini conditiile legale este necesara legalizarea hotararii.
Multumesc