Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua ! O societate cu activitate transport rutier ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua ! O societate cu activitate transport rutier de marfa ...

Buna ziua !
O societate cu activitate transport rutier de marfa are incheiat un contract de prestari servicii cu o firma din Germania de la care primesc curse. Salariatii stau acolo cam o luna de zile , vin acasa stau cam 2 saptamani , apoi pleaca iar . Ei sunt angajati cu salariul minim pe economie in tara , dar primesc si o diurna de 60 euro/zi cat sunt plecati (nu depasesc diurna maxima externa ) . La aceasta diurna se calculeaza contributii si impozit daca nu depasesc diurna maxima ?
Nu se calculeaza contributii si impozit daca nu depasesc diurna maxima.