Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... În ce priveşte salariul minim brut stabilit de la 1 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

În ce priveşte salariul minim brut stabilit de la 1 ianuarie ...

În ce priveşte salariul minim brut stabilit de la 1 ianuarie 2022, la suma de 2.550 lei lunar, fără a include sporuri și alte adaosuri, pentru un program normal de lucru, este în regulă ca şi persoanele care beneficiază de anumite sporuri, să fie încadrate si inregistrate in revisal cu 2550?
Multumesc!
Salariul de incadrare trebuie sa fie de minim 2550 lei fără sporuri ...dacă acesta este sub, atunci trebuie modificat .
Deci si daca se acorda anumite sporuri, in revisal este in regula daca este 2550?
In Revisal se va inregistra ; salariul de bază lunar brut, indemnizațiile, sporurile, precum și alte adaosuri, astfel cum sunt prevăzute în contractul individual de muncă sau, după caz, în contractul colectiv de muncă
Mulţumesc, deci pentru un contract cu normă întreagă, şi sporuri, minimul este 2550.
Pentru un contract cu normă întreagă şi fara sporuri, minimul este 2550.
Cornel Vasile, Consilier juridic