Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buletin expirat, locatie in strainatate. Am nevie de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buletin expirat, locatie in strainatate. Am nevie de consultant.

In Resumen am DNI expirat și pașaportul expira in Junie. Caut un consultant specializat in asta sa m-a ajute cu procesu și opțiunile.

Problema e ca i-o am reședința in străinătate nu in România. Nu vorbesc cu nimeni din familia mea (probleme personale). Așa ca nu am domiciliu nici certificat de naștere care trebuie sal cer de asfel.

Nu vreau sa îmi scot buletinul provizional, al vreau pa ăla nou digital care durează -cred- 4 ani.

Ce soluții am? As putea sa merg acolo pentru o săptămâna sa să-l fac telematic.
Izzzy, utilizator
Buna ziua,
Ce probleme intampinati cu buletinul expirat?
Buna, am schimbat descriptia.
~ Conținut șters la cerere ~