avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 721 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buletin expirat, locatie in strainatate. Am nevie de ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buletin expirat, locatie in strainatate. Am nevie de consultant.

In Resumen am DNI expirat și pașaportul expira in Junie. Caut un consultant specializat in asta sa m-a ajute cu procesu și opțiunile.

Problema e ca i-o am reședința in străinătate nu in România. Nu vorbesc cu nimeni din familia mea (probleme personale). Așa ca nu am domiciliu nici certificat de naștere care trebuie sal cer de asfel.

Nu vreau sa îmi scot buletinul provizional, al vreau pa ăla nou digital care durează -cred- 4 ani.

Ce soluții am? As putea sa merg acolo pentru o săptămâna sa să-l fac telematic.
Ultima modificare: Miercuri, 12 Ianuarie 2022
Izzzy, utilizator
Cel mai recent răspuns: Izzzy , utilizator 17:20, 12 Ianuarie 2022
Buna ziua,
Ce probleme intampinati cu buletinul expirat?
Buna, am schimbat descriptia.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reînnoire pașaport din spania Natalka Natalka Buna seara, sunt an Spaña de 14 ani si vreau sami renovez pasaportul expirat dar nu am certificatul de nastere nici buletinul, unde si cum pot face o procura ... (vezi toată discuția)
Pasaport expirat student01 student01 Am un pasaport expirat de mai multi ani, sunt in Spania de un an (am folosit numai cartea de identitate pt a veni aici), am acte de rezidenta si as dori sa imi ... (vezi toată discuția)
Buna seara; locuiesc in spania buletinul imi expira in vara si ... anatanase86 anatanase86 Buna seara; Locuiesc in Spania buletinul imi expira in vara si mi-a expirat si pasaportul de un an si ceva si as vrea sa imi scot altul si cu aceasta ocazie am ... (vezi toată discuția)