avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 411 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Intrebare referitor la completarea Declaratiei 205
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Intrebare referitor la completarea Declaratiei 205

Intrebare referitor la completarea coloanei 8 ("Dividende platite") din Declaratia 205:
As dori sa stiu cum se completeaza pentru categoria "Venituri din dividende" coloana 8 ("Dividende platite"): cu suma bruta sau cu suma neta (care ramane dupa scaderea impozitului de 5%)?
Multumesc :-)

Alte discuții în legătură

Completare declaratia 205/2019 ib.ioana ib.ioana in formularul 205/2019 ,cap V- impozit dividende ,punctul 7 si punctul 8, unde se cere completarea dividendelor distribuite si dividendele platite ,cum este ... (vezi toată discuția)
Declaratia 205-venituri din dividende georgi24ro georgi24ro am urmatoarea situatie si am nevoie de niste sfaturi pentru ca de la asistenta contribuabili primesc doua raspunsuri opozabile. asociatii nu si-au ridicat ... (vezi toată discuția)
Declaratia 205 pe 2010 lylyan lylyan Buna ziua Am un notar public, care a avut niste venituri din dobanzi pt care trebuie sa plateasca impozit deci sa depuna declaratia 205. In declaratia 205 se ... (vezi toată discuția)