avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 625 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe profit Impozit specific
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe profit

Impozit specific

Există vreo scutire și pentru semestrul II,la plata impozituluispecific din domeniul Horeca perioada 1 iulie 2021-31 decembrie 2021?
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 11:18, 10 Februarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din cate stiu eu nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Conform oug 59/2021 " art. iv prin derogare de la prevederile ... petronela.badelita petronela.badelita Conform Oug 59/2021 \" Art. IV Prin derogare de la prevederile art. 8 alin. (1) din Legea nr. 170/2016 privind impozitul specific unor activităţi, cu ... (vezi toată discuția)
Impozit profit zone defavorizate element94 element94 Buna ziua. Poate cineva clarifica daca zonele defavorizate mai exista ? Si daca da mai este valabila scutirea de impozit pe profit la firme noi care se ... (vezi toată discuția)
Buna seara. am o nelamurire in legatura cu modul de calcul al indemnizatiei crestere copil Oana Muscalu Oana Muscalu Buna seara. Ma numesc larisa Am o nelamurire in legatura cu modul de calcul al indemnizatiei crestere copil . Se calculeaza 12 luni din ultimele 24 sau 12 luni ... (vezi toată discuția)