Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Am dori sa ne deschidem noi centru nostru de ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Am dori sa ne deschidem noi centru nostru de recuperare.

Buna ziua.
Avem o asociatie non profit, infiintata pentru a strange fonduri necesare terapiei copilului nostru, care are autism. Deoarece am intampinat anumite probleme in centru de recuperare cu personalul de acolo, am mutat copilul in alt centru pentru a face terapie. Insa am dorii sa ne deschidem noi centru nostru de recuperare.
Se poate transforma o asociatie deschisa doar pentru strangere fonduri in centru de terapie? Daca da, va rog sa ne ajutati cu un link unde am gasi toate infornatiile necesare sau sa ne indrumati care ar fii pasii de urmat.
Va multumesc pentru timpul acordat.
O zi usoara.
george-neagu, moderator