Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cel mai bun avocat civil? contact de vanzare-cumparare ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cel mai bun avocat civil? contact de vanzare-cumparare cu intretinere

Care este cel mai bune avocat din Bucuresti pentru un contact de vanzare-cumparare cu clauza de intretinere?

Eu sunt intretinatorul, iar unchiul meu vrea sa rupa acest contract pe motiv ca a gasit pe altcineva care sa-i presteze intretinerea.

Eu nu doresc ca acest contact sa fie anulat pentru ca timp de peste 3.5 ani am respectat contractul.

Ce avocati stiti care au castigat procese pentru intretinatori in astfel de cazuri?

Multumesc anticipat.
sebastianmarara, utilizator
Bună seara,

Speța dvs. este destul de întâlnită, sens în care există mulți avocați specializați, pe o astfel de cazuistică. Puteți găsi un avocat bun, atât aici, cât și pe Tabloul avocaților din București. Trebuie să aveți în vedere, de altfel, că orice avocat bun are nevoie de sprijin, din partea clientului, prin asigurarea unui probatoriu corespunzător situației dvs.

Cu stimă,
Av. Hulea Ionuț-Marius
Da, cazul expus nu prezintă dificultăți atat de ridicate încât sa aveți nevoie de un avocat superspecializat pe asa ceva mai ales ca nici nu exista.
Ocupați o poziție bună în proces si cu orice avocat care știe sa facă aparari foarte bune aveți șanse sa obtineti câștig de cauza.
În alți termeni, nu aveți nevoie de un avocat atat de bun pentru ca nu este un caz extrem de complicat.
Când sunt cazuri extrem de complicate atrag atenția aici pe forum pentru ca oamenii nu pot face distincție între cazuri.