avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 670 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Tip solutie: Respinge cererea Solutia pe scurt: ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Tip solutie: Respinge cererea Solutia pe scurt: Respinge cererea ...

Tip solutie: Respinge cererea
Solutia pe scurt: Respinge cererea de chemare în judecată formulată de reclamantul D. A. în contradictoriu cu pârâţii Consiliul Local al Oraşului Ovidiu şi Oraşul Ovidiu. Cu drept de apel în termen de 30 de zile de la comunicare. Cererea de apel se depune la Judecătoria Constanţa. Pronunţată prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei, conform art. 396 alin. (1) şi (2) C. proc. civ., astăzi, 18.01.2022
Buna ziua!
Mă poate ajuta cineva cu pașii care sunt de urmat in continuare și ce înseamnă mai detaliat aceasta hotărâre.
Mulțumesc
Cel mai recent răspuns: CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT , Avocat 17:43, 18 Ianuarie 2022
Am vrut să aud și alte sfaturi
Domnul avocat mă sfătuit să plătesc jumătate din taxa de timbru pe care am platit-o la început și sa facem apel.

Ionut.ion a scris:

Si puteti intreba avocatul cu care ati colaborat ce ar trebui sa faceti mai departe, daca tot v-a sfatuit sa urmati aceasta cale.

Ultima modificare: Marți, 18 Ianuarie 2022
tonyanton29, utilizator
jumatate din taxa platiti ca trebuie, asta dac vreti sa atacati hotararea.
Deocamdata asteptati sa vi se comunice hotararea acasa, sa vedeti daca esista motive de apelare.
Nu aveti ce opinii sa primiti decat daca mergeti la alt avocat pt o consultatie cu actele(o a doua opinie,)dupa ce primiti hotărârea .Se analizeaza argumentele judecatorului nu ce spuneti dvs in 5 randuri sau daca va spunem noi dupa ureche ca aveti sau nu sanse.
Ultima modificare: Marți, 18 Ianuarie 2022
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Uzucapiune Robert26ro Robert26ro De pe urma decesului (in 1971) unui unchi, tatal meu impreuna cu o verisoara a sa au mostenit 250 mp dintr-un teren de 500 mp, \"cealalta jumatate fiind bun ... (vezi toată discuția)
Contestatie la executare dragosdragos1991 dragosdragos1991 imi spuneti si mie va rog ce inseamna in termeni mai populari???va multumesc... Tip solutie: Respinge cererea Solutia pe scurt: Respinge pentru lipsa ... (vezi toată discuția)
Cum trebuie sa arate o plangere contraventionala ? iuly. iuly. Buna ziua , am facut contestatie la procesul verbal in urma retinerii permisului de conducere la trecerea de pietoni , in procesul verbal politistul scria ca ... (vezi toată discuția)