Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, cum se procedeaza pentru a achita ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, cum se procedeaza pentru a achita cheltuielile de ...

Buna ziua, cum se procedeaza pentru a achita cheltuielile de judecata (sultă) unei persoane fizice (reclamantului) care refuza orice comunicare? Procesul civil a fost pentru niste terenuri.
Ne trebuie pentru dezbaterea mostenirii, nu vrem sa-l luam cu datorii.
Multumesc
Cristal007, utilizator
Apelati la un avocat sau executor judecatoresc.
Va multumesc
Dupa cat timp se prescrie aceasta suma? Procesul a fost finalizat in 2012 si nu i s-a pus nici o poprire pe venituri. Noi am moștenit terenurile si incercam sa facem dezbaterea.
Termenul este de trei ani dar depinde de mai multe...
Mergeti cu actele la un avocat si va spune sigur.
Am inteles, va multumesc, toate cele bune