avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, cum se procedeaza pentru a achita ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, cum se procedeaza pentru a achita cheltuielile de ...

Buna ziua, cum se procedeaza pentru a achita cheltuielile de judecata (sultă) unei persoane fizice (reclamantului) care refuza orice comunicare? Procesul civil a fost pentru niste terenuri.
Ne trebuie pentru dezbaterea mostenirii, nu vrem sa-l luam cu datorii.
Multumesc
Ultima modificare: Marți, 18 Ianuarie 2022
Cristal007, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cristal007 , utilizator 10:29, 21 Ianuarie 2022
Apelati la un avocat sau executor judecatoresc.
Va multumesc
Dupa cat timp se prescrie aceasta suma? Procesul a fost finalizat in 2012 si nu i s-a pus nici o poprire pe venituri. Noi am moștenit terenurile si incercam sa facem dezbaterea.
Termenul este de trei ani dar depinde de mai multe...
Mergeti cu actele la un avocat si va spune sigur.
Am inteles, va multumesc, toate cele bune

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul sulta jacquelline jacquelline Buna ziua! In urma unei sentințe judecătorești ca urmare a unui proces de succesiune pentru niste terenuri bunica trebuie sa plăteasca unui frate o sulta. ... (vezi toată discuția)
Se impoziteaza sulta? Geta_Roxana Geta_Roxana Buna ziua, am o nelamurire: sulta obtinuta dintr-un partaj de bunuri se impoziteaza? Daca da, cu ce procent? In anii anteriori (din ce am citit pe forum) am ... (vezi toată discuția)
Invitatie neonorata dezbatere succesiune a defunctului debitor catinf catinf Buna ziua, Suntem 3 succesori ai defunctului debitor. Doi au acceptat expres succesiunea, unul nu s-a pronuntat. La cererea executorilor, a fost numit un ... (vezi toată discuția)