avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 612 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Din 2 și 6 luni cat se face din pedeapsă
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Din 2 și 6 luni cat se face din pedeapsă

Din 2 și 6 luni cat se face din pedeapsă
~ Conținut șters la cerere ~
Da exact 2 și 6 luni are și are făcut un 1 și 3 luni

Voinea Liviu a scris:

Exact 2 ani si 6 luni.
Pt liberare conditionata trebuie indeplinite conditiile,apelati la un avocat.

~ Conținut șters la cerere ~
Dar este tot pe arest preventiv a făcut apelul la pedepsă de iau dat și am înțeles la avocatul lui că pe data de 3 februarie aramne la un an și 6 luni
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca hotararea nu este definitiva, trebuie sa asteptati sa se pronunte instanta din apel pentru a afla pedeapsa finala.
Din pedeapsa ramasa definitiva se va scadea perioada de arest preventiv.

Victoria Alis a scris:

Dar este tot pe arest preventiv a făcut apelul la pedepsă de iau dat și am înțeles la avocatul lui că pe data de 3 februarie aramne la un an și 6 luni

Alte discuții în legătură

Cat executa efectiv un condamnat din pedeapsa de 4 ani cu executare ? stef56 stef56 din discutia cu un avocat a reiesit ca in romania se executa 8 luni la an si ca daca nu ai fost liberat conditionat mai devreme ( sa zicem la jumatate pentru ... (vezi toată discuția)
Condamnare M.mih M.mih Soțul meu este condamnat la 10 ani de închisoare în italia pentru o bătaie din 2005,noi am aflat de asta abia acum când l.au arestat,am făcut recurs la ... (vezi toată discuția)
Cerere de eliberare conditionata claele claele buna seara as vrea sa stiu si eu ce conditi se poate indeplini la o cerere de eliberare conditionata, sau ce cereri se pot face, la o pedeapsa de 2 ani si care ... (vezi toată discuția)