Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Din 2 și 6 luni cat se face din pedeapsă
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Din 2 și 6 luni cat se face din pedeapsă

~ Conținut șters la cerere ~
Da exact 2 și 6 luni are și are făcut un 1 și 3 luni

Voinea Liviu a scris:

Exact 2 ani si 6 luni.
Pt liberare conditionata trebuie indeplinite conditiile,apelati la un avocat.

~ Conținut șters la cerere ~
Dar este tot pe arest preventiv a făcut apelul la pedepsă de iau dat și am înțeles la avocatul lui că pe data de 3 februarie aramne la un an și 6 luni
Daca hotararea nu este definitiva, trebuie sa asteptati sa se pronunte instanta din apel pentru a afla pedeapsa finala.
Din pedeapsa ramasa definitiva se va scadea perioada de arest preventiv.

Victoria Alis a scris:

Dar este tot pe arest preventiv a făcut apelul la pedepsă de iau dat și am înțeles la avocatul lui că pe data de 3 februarie aramne la un an și 6 luni