Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Se aplica facilitatile conform OG153/2020?
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul microîntreprinderilor

Se aplica facilitatile conform OG153/2020?

La societatile cu impozit pe profit , stabilirea impozitului la care se aplica facilitatile conform OG153/2020, prevede scaderea valorii caselor de marcat , aceeasi regula este si la impozititul pe micro?
Va multumesc.
george-neagu, moderator
Da dar care e ordinea aplicarii facilitatilor inca nu e clar . Asteptam lamuriri de la ANAF . Oricum termenul e 25.06.2022