avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 689 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cat costa un proces de punere sub interdictie? Si ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cat costa un proces de punere sub interdictie? Si durata

Cat costa un proces de punere sub interdictie?

Speta: am un contract de vanzare-cumparare cu clauza de intretinere cu unchiul meu. Acesta da semne de Alzheimer si suspecteaza pe toata lumea: ma acuza pe mine ca-i fur din casa, pe vecini, pe fosta sotie. Am inregistrari video si exista si martori.

Cat m-ar costa un astfel de proces la dumneavoastra? Si cat ar dura un astfel de proces?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Mihail Croitoru , Avocat 12:23, 26 Ianuarie 2022
Buna ziua,
In privinta onorariilor practicate pentru anumite actiuni civile puteti contacta un avocat.
O zi buna.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Problema contract de vanzare-cumparere cu clauza de intretinere: unchiul meu vrea sa-l anuleze sebastianmarara sebastianmarara Buna ziua! Am si eu o situatie cu un unchi care are acum 86 de ani cu care am incheiat un contract de vanzare-cumpare cu clauza de intretinere. Azi, mi-a ... (vezi toată discuția)
Curatela crissa82 crissa82 Mama, matusa si unchiul meu vor sa-mi faca act de donatie pentru o casa, cu clauza de intretinere pentru unchiul meu care este bolnav psihic. Am depus la ... (vezi toată discuția)
Cine poate fi martor intr-un proces de punere sub interdictie si stabilire tutela pentru un bolnav alzheimer bibliopod bibliopod In urma decesului tatalui meu, vreau sa fac o cerere de punere sub interdictie si stabilire tutela pentru mama mea, bolnavă Alzheimer în stare gravă. De ... (vezi toată discuția)