Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Recuperare datorie fara contract: cat costa procesul
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Recuperare datorie fara contract: cat costa procesul

Recuperare datorie: cat costa procesul

I-am imprumutat fara contract unul unchi 13000 ron in 2017. Totusi, I-am trimis banii direct la un executor pentru ca era intr-un litigiu.

Mi-a restituit doar o parte din bani in 2018 si restul nu vrea sa mi-i mai restituies.

Pot sa-i recuperez in instanta? Daca da, care ar fi costurile totale cu avocat si alte taxe?
Nu puteti, termenul de prescriptie s-a implinit.
gi-jane2, moderator
~ Conținut șters la cerere ~