Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... CPI pt mansarda pe 2 niveluri
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

CPI pt mansarda pe 2 niveluri

Buna ziua,
Locuiesc intr-un bloc cu 4 etaje peste care s.a construit mansarda( 6 apartamente). Cum se calculeaza CPI cand e vorba de apartamente pe 2 nivele? Amprenta la sol sau suprafata utila din contract?
Inga2022, utilizator
suprafata utila din contract........
CPI este procentul de suprafata utila a unui apartament fata de totalul suprafetelor utile ale tuturor apartamentelor. Suprafata utila inseamna suprafata apartamentului fara logii, balcoane, incinte in zid pentru calorifere, spatii pentru sobele de incalzit.

multumesc!