Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Plangere penala directorului Engie pe art 203
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Plangere penala directorului Engie pe art 203

Ma gandesc sa fac o plangere penala directorului Engie pe art 203 "Lăsarea fără ajutor a unei persoane aflate în dificultate". Pe scurt suntem fosti clienti ai unui operator mic care a renuntat la licenta de gaze, sunt foarte multe persoane exact in situatia mea din review-urile engie pe care le vad pe google, engie este furnizorul meu de unica instanta, dar nu trimite contract, nu trimite facturi, nu imi da posibilitatea sa declar indexul, nici plicuri la adresa, nici mail, in schimb saptamana trecuta imi vine un mail cu preaviz de inchidere a gazelor. Nu ii pot contacta pentru ca nu raspunde nimeni, nu pot face plata din cauza erorilor de pe site (am salvat capturi ecran), nu am cod de contract ca sa pot vedea facturile, iar daca ei inchid gazele desi eu incerc sa platesc, eu si familia mea ne punem sanatatea in pericol din cauza frigului. As vrea sa stiu daca argumentatia de mai sus este valida. Multumesc
Anterior demersului in instanta care implica timp ,stress,sesizati oficial ANPC si ANRE care pot solutiona mai rapid
Ohoo, am numere de inregistrare si de la Engie, si de la ANPC, si de la ANRE. Doar raspunsurile sunt lipsa.