Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general impozite
Discuție deschisă în Contabilitate în general

impozite

Partiile de schi au obligatia de a plati impozit pe spectacol? Art. 275 cod fiscal nu prevede expres. Multumesc!
171. Persoanele fizice şi persoanele juridice care organizează manifestări artistice, competiţii sportive sau orice altă activitate distractivă, cu caracter permanent sau ocazional, datorează impozitul pe spectacole, calculat în cote procentuale asupra încasărilor din vânzarea abonamentelor şi biletelor de intrare sau, după caz, în sumă fixă, în funcţie de suprafaţa incintei, în cazul videotecilor şi discotecilor.

din norme art 273
Cred ca trebuie cerute date suplimentare la primaria de care apartineti
Si totodata , de analizat daca va incadrati in activitatile enumetare mai sus
Si va mai rog sa -mi spuneti si mie ce raspuns veti primi :)