Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Un prieten mia dat sora în judecată și-a pus martor ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Un prieten mia dat sora în judecată și-a pus martor ia dat ...

Un prieten mia dat sora în judecată și-a pus martor ia dat banii.
Msg pe tel și conversațiile de pe sait de socializare sunt probe în instanta .
Daca martorul nu ia dat banii prin virament bancar nu e proba in instanta.
Ea am avut ordin de protecție prietenul meu sa legat de sora mea anul trecut sunt declarații ii cerea o sumă de banii și în msg cerea o sumă apoi o schimba.
Dosarul de la politie poate fii trimis în instanta cu declarația sorei mele și a lui.
Pentru ca un avocat sa va poata lamuri trebuie sa analizeze direct dosarul penal.
Trebuie vazute faptele si incadrarea juridica a acestora.

Simplul fapt ca i-a cerut o suma de bani nu constituie infractiune.
Cum trebuie o persoana sa justifice cu martor că a dat banii împrumut și vrea să îi recupereze in instanta cu ce probe sa justifice,virament bancar,notar sau alte probe.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Pentru ca un avocat sa va poata lamuri trebuie sa analizeze direct dosarul penal.
Trebuie vazute faptele si incadrarea juridica a acestora.

Simplul fapt ca i-a cerut o suma de bani nu constituie infractiune.