avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 226 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Un prieten mia dat sora în judecată și-a pus martor ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Un prieten mia dat sora în judecată și-a pus martor ia dat ...

Un prieten mia dat sora în judecată și-a pus martor ia dat banii.
Msg pe tel și conversațiile de pe sait de socializare sunt probe în instanta .
Daca martorul nu ia dat banii prin virament bancar nu e proba in instanta.
Ea am avut ordin de protecție prietenul meu sa legat de sora mea anul trecut sunt declarații ii cerea o sumă de banii și în msg cerea o sumă apoi o schimba.
Dosarul de la politie poate fii trimis în instanta cu declarația sorei mele și a lui.
Cel mai recent răspuns: Magie1 , utilizator 20:19, 31 Ianuarie 2022
Pentru ca un avocat sa va poata lamuri trebuie sa analizeze direct dosarul penal.
Trebuie vazute faptele si incadrarea juridica a acestora.

Simplul fapt ca i-a cerut o suma de bani nu constituie infractiune.
Cum trebuie o persoana sa justifice cu martor că a dat banii împrumut și vrea să îi recupereze in instanta cu ce probe sa justifice,virament bancar,notar sau alte probe.

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Pentru ca un avocat sa va poata lamuri trebuie sa analizeze direct dosarul penal.
Trebuie vazute faptele si incadrarea juridica a acestora.

Simplul fapt ca i-a cerut o suma de bani nu constituie infractiune.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Retea de socializare, obtinere informatii silviu35 silviu35 DE pe o retea de socializare am primit niste msg in care fostul prieten al sorei mele,mia spus sa propun o intalnire ca imi da banii acesta prin orice metoda ... (vezi toată discuția)
Poze pe net fara acordul acesteia silviu35 silviu35 O fata a fost intr-o relatie de prietenie 2 ani de zile si ia dat flit partenerului. ACESTA dupa un timp ii trimitea msg pe net venea cu bilete trandafirii la ... (vezi toată discuția)