Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Help, va rog! O persoana cu handicap mediu de grad III ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Help, va rog! O persoana cu handicap mediu de grad III care lucrează cu jumătate ...

O persoana cu handicap mediu de grad III care lucrează cu jumătate de norma de 4 ore si cumulează si pensie de handicap, daca renunta la pensia de handicap poate lucra cu program normal de lucru de 8 ore? Nu am găsit nicio reglementare despre acest subiect. Mulțumesc mult pentru orice răspuns!
remm, utilizator