Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna Ziua. Sunt angajat la o institutie publica ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna Ziua. Sunt angajat la o institutie publica subordonata primariei, ...

Buna Ziua. Sunt angajat la o institutie publica subordonata primariei, care ne-a transmis ca NU vom primi vouchere de vacanta. Este legal sau putem actiona primaria in judecata?Va multumesc
Veti putea actiona primaria in instanta , insa care este motivul neacordarii?
fara motiv deocamdata, dar presupun ca lipsa de fonduri bugetare in conditiile in care la primarie in ianuaarie sau marit salariile angajatilor
Voucherele de vacanta se acorda in limitele sumelor prevazute cu aceasta destinatie in bugetul de stat sau, dupa caz, in bugetele locale, pentru unitatile din domeniul bugetar, si in limitele sumelor prevazute cu aceasta destinatie in bugetul de venituri si cheltuieli aprobat, potrivit legii, pentru celelalte categorii de angajatori