Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Vaucere vacanta
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Vaucere vacanta

Sunt bugetar, dar la institutia unde lucrez nu s-au acordat vaucere de vacanta si nici nu se mai spera! Cica "nu sunt fonduri" de la Bucuresti, adica de la Academia Romana. Ce putem face pentru a primi drepturile cuvenite prin lege?
Voucherele de vacanță se acordă în limitele sumelor prevăzute cu această destinație în bugetul de stat sau, după caz, în bugetele locale, pentru unitățile din domeniul bugetar, și în limitele sumelor prevăzute cu această destinație în bugetul de venituri și cheltuieli aprobat, potrivit legii, pentru celelalte categorii de angajatori.