Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... locuiesc cu chirie intr-o camera (apartament 4 ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

locuiesc cu chirie intr-o camera (apartament 4 camere), celelalte ...

locuiesc cu chirie intr-o camera(apartament 4 camere..celelalte 3 camere fiind ocupate de alti chiriasi).din probleme de sanatate +probleme la locul de munca...nu am putut plati luna aceasta chiria...dar am platit utilitatile.am o garantie la propietara egala cu o luna de chirie. acum propietara vrea sa ma evacueze din casa nedorind o despartire amiabila.mie imi trebuiesc minim 30 zile sa caut alta locatie( si sa fac rost de bani sa platesc chiria acolo + chiria si utilitatile aici. declar ca locuiesc in acest imobil de 1 an de zile. am un contract de mana cu propietara. dansa imi spune ca azi sa predau chieile...dar nu am unde sa-mi duc bagajele si unde sta...chiria pe care o dau este de 135 euro pe luna + utilitati in jur de 200 pe luna.toti chiriasii din casa nu au contracte...doamna nu face contract la anaf...si nici nu ma intereseaza pe mine de veniturile dansei.Ce as putea sa fac in aceasta situatie?
sa nu te muti, e singurul lucru pe care il poti face.
Nu vă mutați! Cu sau fara contract, nu este moral/ legal sa vă arunce peste noapte în strada!
multumesc!
Nu va mutati mai devreme de 30 de zile sau cat va e necesar sa gasiti alta chirie,puteti sa i spuneti ca nu plecati pana nu obtine.o hotarare de evacuare..
propietara nu face contracte....nici cu chiriasii,nici cu circa financiara.....!! de unde hotarare de evacuare?