avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 669 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie mamă eroină Bună ziua! S-a aprobat legea, cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie mamă eroină Bună ziua! S-a aprobat legea, cu pensie ...

Pensie mamă eroină
Bună ziua!
S-a aprobat legea, cu pensie mamă eroină?
S-a pus în vigoare?
Am șase copii și ultimii sunt gemeni în vârstă de opt ani și cinci luni. Am vârsta de 54 de ani. Vechime în muncă cu concedii de creștere copii șapte ani +șomaje un max.19 ani.Vă mulțumesc anticipat, pentru raspuns!
Cel mai recent răspuns: , 23:18, 7 Februarie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua, legea care reglementeaza pensia de mama eroina va intra in vigoare la 1 septembrie 2023.

Gabriel Alionte a scris:

Buna ziua, legea care reglementeaza pensia de mama eroina va intra in vigoare la 1 septembrie 2023.



Mulțumesc mult, pentru răspuns!
Ultima modificare: Luni, 7 Februarie 2022
,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dreptul la pensie Vechime totală de zece ani....zece ani și.... (servici +creștere copil+șomaj +medicale)din 1986 până în 2013 .Apoi,din 2013 până în 2020 creștere ... (vezi toată discuția)
Legea mamelor eroine 1 ianuarie 2023 niflor niflor Buna seara, Am citit ;In legatura cu Legea mamelor eroine OUG nr. 8 din 2021 care a fost amanata. Respectiv; (1) Femeile care au realizat stagiul minim de ... (vezi toată discuția)
Pensionare valigiubega@yahoo.com valigiubega@yahoo.com Buna seara! Am vârstă de 51 ani.Vechime :3 șomaj/9 luni,18 luni și 4 luni+2 prenatale de un an+un prenatal de doi ani și continuare îngrijire ... (vezi toată discuția)