Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie mamă eroină Bună ziua! S-a aprobat legea, cu ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie mamă eroină Bună ziua! S-a aprobat legea, cu pensie ...

Pensie mamă eroină
Bună ziua!
S-a aprobat legea, cu pensie mamă eroină?
S-a pus în vigoare?
Am șase copii și ultimii sunt gemeni în vârstă de opt ani și cinci luni. Am vârsta de 54 de ani. Vechime în muncă cu concedii de creștere copii șapte ani +șomaje un max.19 ani.Vă mulțumesc anticipat, pentru raspuns!
Buna ziua, legea care reglementeaza pensia de mama eroina va intra in vigoare la 1 septembrie 2023.

Gabriel Alionte a scris:

Buna ziua, legea care reglementeaza pensia de mama eroina va intra in vigoare la 1 septembrie 2023.

Mulțumesc mult, pentru răspuns!
,