avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 192 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... PFA, vreau sa coasigur sotia Nu gasesc niciunde ce ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

PFA, vreau sa coasigur sotia Nu gasesc niciunde ce proceduri ...

PFA, vreau sa coasigur sotia

Nu gasesc niciunde ce proceduri trebuie sa urmez pentru a coasigura sotia pe PFA-ul meu. Ma poate ajuta cineva?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 08:56, 12 Februarie 2022
Coasigurat 2021: Pot PFA-urile să asigure pe cineva la sănătate?
www.avocatnet.ro/articol_504...
`Multumesc pentru link. Din pacate, in acel articol nu scrie ce trebuie sa fac, PFA fiind, sa co-asigur pe cineva. Unde trebuie sa merg si de ce acte am nevoie? Gasesc undeva informatiile astea? Multumesc.
Mergeti la Casa de Asigurari de Sanatate.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salut! unde pot gasi un model de cerere pt a coasigura pe cineva? ... jdavidx jdavidx Salut! Unde pot gasi un model de cerere pt a coasigura pe cineva? Pe internet gasesc doar model pt angajat. Multumesc (vezi toată discuția)
Buna ziua daca mama mea nu mai lucrează și nu este asigurată ... Mariis Mariis Buna ziua Daca mama mea nu mai lucrează și nu este asigurată medical și suferă de glanda tiroida ne tratata și a slăbit foarte mult la 40 kg , și nici ... (vezi toată discuția)
Coasigurat sănătate. bună ziua. dacă eu sunt în concediu ... MarilenaR MarilenaR Coasigurat sănătate. Bună ziua. Dacă eu sunt în concediu de creștere copil, pot sa îmi coasigur tatăl la sănătate? Si daca da, care sunt ... (vezi toată discuția)