avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Trebuie sa fac declaratie rectificativa pentru CASS ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Trebuie sa fac declaratie rectificativa pentru CASS estimat?

Trebuie sa fac declaratie rectificativa pentru CASS estimat care a fost declarat deja dar nu s-a realizat si acum apare ca obligatie de plata.
Rectificativa nu ma lasa sa declar CASS -zero si nu-mi este clar cum ies di cercul vicios.
Ultima modificare: Luni, 14 Februarie 2022
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Declaratie unica rectificativa gina.lucia gina.lucia Va rog..putin ajutor... Am avut anul trecut in declaratia unica Cap1- venituri realizate in sistem real 2017 si Cap2- venituri estimate in sistem real 2018 + ... (vezi toată discuția)
Rectificare estimat declaratie unica dupa termenul de 31.12 Amicline Amicline Buna ziua, Am o intrebare legata de rectificarea declaratiei unice pentru venitul estimat pana la 31.12. Sa presupunem ca se declara estimat pentru venituri ... (vezi toată discuția)
Declaratie unica pfi Alina Constantin Alina Constantin Buna ziua, Am SPV-UL activat si dupa nenumarate incercari nereusite de depunere a Declaratiilor Unice ( Rectificativa pentru 2018 si Veniturile Estimate ... (vezi toată discuția)