Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Soțul decedat de mai mult de un an și are un copil ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Soțul decedat de mai mult de un an și are un copil căsătorit ...

Soțul decedat de mai mult de un an și are un copil căsătorit care la rândul lui are și el un copil. Dacă la succesiune copilul defunctului cedează partea de succesiune mamei ce drepturi mai are după decesul mamei asupra moștenirii. Altă întrebare ce parte i se cuvine acum copilului și ce parte soției defunctului?
de ce ? ca sa poata sa instraineze fara sa o deranjeze nimeni si sa va lase fara ?
ca ar fi o varianta.

ghe_o a scris:

mama insista sa primeasca totul