Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua! Am achiziționat acum 1 an un bulldog ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua! Am achiziționat acum 1 an un bulldog francez de la ...

Buna ziua! Am achiziționat acum 1 an un bulldog francez de la canisa Frenchie house. Canisa autorizată și foarte recunoscuta. Problema este ca al meu cățeluș are hidrocefalie congenitala…și am luat-o și cu giardia și coronaviroza, eu neștiind acest lucru. Domnul care are canisa ma tot expediază spunându-mi ca nu e adevărat ca are cățelul probleme. Eu am toate analizele și toate rapoartele medicale, plus clipuri video in care cardul face convulsii. Ce pot face sa îl dau in judecată pe nemernic?
Ce doriti sa obtineti de fapt? In primul rand, ar trebui sa transmiteti o notificare catre vanzator prin care sa ii denuntati aceste vicii ascunse. In al doilea rand, trebuie sa vedeti daca vanzatorul cunostea la momentul incheierii contractului faptul ca bulldogul francez suferea de aceste afectiuni. In functie de raspunsurile primite exista cai legale in instanta, insa va sfatuiesc sa contactati un avocat.