Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Bună ziua... Am și eu o întrebare... Câte zile se ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Bună ziua... Am și eu o întrebare... Câte zile se plătește ...

Bună ziua... Am și eu o întrebare... Câte zile se plătește din concediul de covid?? Pt ca eu am primit un concediu de 10 zile dar firma mi-a plătit doar 5..
In mod normal se plateste pentru toate zilele, cu o exceptie, introdusa anul trecut :
"De asemenea, persoanele care se deplasează în interes personal în zone în care există epidemie, risc epidemiologic sau biologic cu un agent înalt patogen, deși aceste condiții erau cunoscute la momentul inițierii deplasării și care, la întoarcerea pe teritoriul României, pentru a nu deveni factori de risc pentru persoanele cu care vin în contact, intră în concediu de carantină, vor beneficia de indemnizație suportată din FNUASS doar pentru o perioadă de 5 zile."
[ link extern ] /