Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Schimbare regim nerezidential/rezidential
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Schimbare regim nerezidential/rezidential

Buna ziua
In 2015 am cumpărat un apartament pe care îl închiriam către firme fiind folosit că spatiu de birouri. Începând de anul trecut am remobilat apartamentul el devenind spatiu de locuit. Îmi poate spune și mie cineva ce trebuie sa fac sa ii pot schimba clasa de impozitare din nerezidential in rezidential? Menționez că modificările făcute au fost strict unele de schimbare a mobilierului.
Se depune o declarație in acest sens la serviciul finanțe locale al primăriei.