Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Concediul de incapacitate temporara de ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Concediul de incapacitate temporara de munca suspenda ...

Buna ziua!
Concediul de incapacitate temporara de munca suspenda acordarea stimulentului de insertie? Care sunt situatiile in care este suspendat?
În situația persoanelor îndreptățite aflate în plata stimulentului de inserție care solicită concediile medicale prevăzute la art. 2 alin. (1), cu excepția celui prevăzut la lit. c), din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 158/2005, aprobată cu modificări și completări prin Legea nr. 399/2006, cu modificările și completările ulterioare, plata stimulentului de inserție nu se suspendă.